Comperia Stars

Comperia Stars – kto zwyciężył w lutym 2016?

Comperia Stars – kto zwyciężył w lutym 2016?

Comperia Stars – kto zwyciężył w lutym 2016?
08 marca
14:45 2016

Znamy już zwycięzców Comperia Stars w lutym 2016 roku. Nasi analitycy wyróżnili produkty bankowe w czterech kategoriach: lokaty, konta oszczędnościowe, kredyty hipoteczne i kredyty gotówkowe. Kto wygrał? O tym poniżej!

Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl sprawdzili, który bank oferował w lutym 2016 najlepszy kredyt hipoteczny osobie, która chciałaby pożyczyć 214 tys. złotych ( bo tyle wynosi średnia wysokość zobowiązania hipotecznego w IV kwartale 2015 roku według raportu AMRON-SARFiN 4/2015 przygotowany przez ZBP). Ponadto przyjęto, że pożyczona kwota zostanie przeznaczona na zakup mieszkania o wartości rynkowej wynoszącej 300 tys. złotych, a okres spłaty tego zobowiązania to 30 lat. Okazało się, że dla tych założeń najlepszy kredyt hipoteczny oferuje PKO Bank Polski. Oprocentowanie rzeczywiste tego produktu wynosi 3,36 proc. Warto dodać, że nie pobierana jest prowizja za udzielenie tego zobowiązania.

Najlepszą ofertę kredytu gotówkowego zaproponował natomiast BGŻ BNP Paribas. W tym przypadku zestawione zostały ze sobą oferty kredytów gotówkowych w bankach w Polsce na 30 tys. zł na 3 lata. Wybierając zwycięską ofertę comiesięczna rata wyniesienie 971 zł. Ponadto osoba, która regularnie spłaca kredyt w ostatnim roku może liczyć na obniżkę oprocentowania z 4,99 proc. do 0 proc. Promocyjny kredyt gotówkowy w BGŻ BNP Paribas można zaciągnąć na kwotę od 2 tys. do 150 tys. zł, na okres od 24 do 84 miesięcy.

Już wiemy, gdzie warto było w lutym zaciągać zobowiązania. A co z tymi, którzy chcieli zdeponować środki? Nasi eksperci przygotowali ranking lokat opiewających na kwotę 10001 zł, co pozwoliło uniknąć brania pod uwagę ofert promocyjnych. Okres deponowania środków zawiera się w przedziale od 3 do 6 miesięcy. Najlepsza propozycją okazała się trzymiesięczna “Lokata powitalna 1I2I3” Banku Zachodniego WBK, oprocentowana na 3,35 proc. w skali roku. Maksymalna kwota jaką można na niej ulokować to 20 tys. złotych. Zaznaczmy jednak, że aby móc skorzystać z tego rozwiązania konieczne jest otwarcie konta osobistego.

Przeanalizowano również oferty dla tych, którzy chcą zdeponować swoje środki na dłużej. Okazało się, że najlepszą w lutym ofertą było Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse. Jego oprocentowanie wynosi 3,50 proc., co jest najwyższym oprocentowaniem na całym rynku. Na takie warunki może liczyć klient, który założy rachunek osobisty. Oprocentowanie to obowiązuje dla kwot do 10 tys. zł przez 3 miesiące.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wkrótce zostaną im przekazane statuetki Comperia Stars. A już niebawem kolejne rankingi, dzięki którym będziemy mogli wyróżnić najlepsze dostępne na rynku oferty. Warto również sprawdzać nasze porównywarki na Comperia.pl, i artykuły w których na bieżąco informujemy o najlepszych produktach.