Comperia Stars

Najlepszy kredyt hipoteczny – kwiecień 2016

Najlepszy kredyt hipoteczny – kwiecień 2016

Najlepszy kredyt hipoteczny – kwiecień 2016
Kwiecień 27
12:43 2016

Najtaniej jest obecnie w Banku BPS – tak brzmi komunikat, który przekazuje nam analityk porównywarki finansowej Comperia.pl, Mikołaj Fidziński, który przeanalizował dostępne na rynku oferty kredytów hipotecznych. Oznacza to, że statuetka Comperia Stars za Najlepszy kredyt hipoteczny w kwietniu 2016 powędruje właśnie do tej instytucji.

Tradycyjnie już poprosiliśmy użytkowników platformy Fast50Club, aby odpowiedzieli na pytanie: Ofertę kredytów hipotecznych, o jakich parametrach powinniśmy przeanalizować? Zdecydowali, że będzie to analiza kredytów hipotecznych na 15 lat, na 135 tys. zł na mieszkanie warte 150 tys. zł.

Okazało się, że poszukujący takiego kredytu w pierwszej kolejności powinni się zgłosić do Banku BPS. Rzeczywiste oprocentowanie wyróżnionej oferty wynosi 3,35 proc., marża banku to 1,30 proc. Aby skorzystać z tak niskiej marży należy otworzyć w BPS konto osobiste oraz rachunek karty kredytowej VISA Gold, a dodatkowo trzeba ubezpieczyć mieszkanie. Ponadto doliczyć trzeba prowizję za udzielenie finansowania, w wysokości 1,90 proc. kwoty kredytu. Jednak decydując się na kredyt w rachunku możemy liczyć na prowizje na poziomie 1,80 proc. Przy najbardziej optymistycznych założeniach rata tego kredytu wyniesie 930 zł.

Na podium znalazły się też oferty, które okazywały się być najlepszymi w poprzednich zestawieniach Comperia Stars. A mianowicie: Kredyt hipoteczny – oferta promocyjna Banku BZW BK (Najlepszy kredyt hipoteczny w marcu 2016), oraz WŁASNY KĄT Hipoteczny – oferta pakietowa PKO BP (Najlepszy kredyt hipoteczny w lutym 2016).
Bankowi BPS gratulujemy!

A Wy, Drodzy Użytkownicy jeśli chcecie dowiedzieć się kilku ciekawostek o tym jak obecnie kształtuje się rynek kredytów hipotecznych to serdecznie zapraszam do zapoznania się z całym zestawieniem kredytów hipotecznych na Comperia.pl.

4 komentarze

 1. Zeus
  Zeus Kwiecień 27, 14:40

  Cóż. Prawda jest taka, że udzielanie kredytów hipotecznych przez banki stało się mniej ryzykowne niż kiedyś. Wszystko za sprawą konieczności uiszczenia w 15 roku 10% wkładu własnego, w 16 roku 15% wkładu własnego, a w 17 roku 20% wkładu własnego. Krótko mówiąc, nawet gdyby kredytobiorca uchylał się ze spłacaniem kredytu, to jego windykacja czy egzekucja komornicza zwykle pokrywa niemal 100% roszczeń.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Krzesimir
  Krzesimir Kwiecień 28, 13:25

  Może i udzielanie kredytów hipotecznych jest bezpieczniejsze, ale ich dostępność na przestrzeni ostatnich kilku lat znacznie zmalała. Zmalała też zdolność kredytowa wielu Polaków. Ale co do zasady zgodzę się z Tobą, że kredyt hipoteczny to usługa na którą nie wszystkich powinno być stać. Może sektor bankowy nie jest tak dochodowy jak wcześniej, ale za to korzysta na tym rynek wynajmu mieszkań.

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Mobil
  Mobil Kwiecień 28, 15:42

  A jakie są prognozy jeżeli chodzi o koszta kredytów hipotecznych? Czy RRSO będzie rosło czy malało? Pytam, bo jestem potencjalnie zainteresowany zaciągnięciem kredytu na zakup mieszkania – mam już kilka lokalizacji zarówno z rynku wtórnego jaki pierwotnego na oku. Zastanawiam się tylko – czekać? Czy już teraz składać wniosek?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Żaneta Pilarska
   Żaneta Pilarska Autor Kwiecień 28, 15:51

   W ostatnich tygodniach odnotowano spadek średniego oprocentowania nominalnego hipotek poniżej 4 proc. (30-letni kredyt na 300 tys. zł z 20 proc. wkładem własnym). Wynika to z obniżek marż kredytowych, które w ciągu ostatniego miesiąca spadły z poziomu 2,39 proc. do 2,29 proc. (dane z 20.04). Teraz jest tanio? Ale pamiętajmy, że taki kredyt bierze się na wiele, nawet i na 30 lat.

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz