Comperia Stars

Najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne – marzec 2016

Najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne – marzec 2016

Najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne – marzec 2016
Marzec 14
08:45 2016

Przyszła pora na przyznanie pierwszej statuetki Comperia Stars w kategorii Ubezpieczenia. Na podstawie danych zaczerpniętych z portalu Comperia Ubezpieczenia eksperci sprawdzili, gdzie najatrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia OC otrzyma właściciel 9-letniego Volkswagena Golfa.

Użytkownicy portalu Fast50Club w specjalnie przygotowanej ankiecie wskazali kryteria, na podstawie których analityk porównywarki Comperia.pl Mikołaj Fidziński stworzył ranking ubezpieczeń komunikacyjnych.

Sprawdzono z jakiej oferty powinien skorzystać 43-letni posiadacz Volkswagena Golfa 1,9 TDI z 2007 roku. Klientowi przysługuje 60% zniżek i zamieszkuje on Warszawę. Zainteresowany nie chce wykupywać dodatkowego ubezpieczenia np. autocasco czy NNW.

Okazało się, że powinien on w pierwszej kolejności swoje kroki skierować do TU AXA. Może tutaj liczyć na składkę ubezpieczenia OC w wysokości 388 zł. Wartość dodaną oferty AXA stanowi dołączone do niej Assistance MINI oraz Zielona Karta Z zestawienia wynika, że warto również zainteresować się ofertą Link4. Najwyższą w zestawieniu składkę zaproponowało TU HDI, tutaj należy zapłacić 782,00 zł. Rożnicą jest, więc spora.

Po pełne zestawienie zapraszamy na ranking ubezpieczeń komunikacyjnych marzec 2016 Comperia.pl

Towarzystwu Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA gratulujemy. I już teraz zapraszamy do wypełniania ankiet na portalu Fast50Club. Które są nieodzownym elementem tworzenia rankingów na Comperi Stars.

Kolejny ranking ubezpieczeń komunikacyjnych, w ramach Comperia Stars już za miesiąc!

13 komentarzy

 1. Jan
  Jan Marzec 14, 15:52

  Ciekawe skąd wynika tak duża różnica w kosztach ubezpieczenia pomiędzy poszczególnymi ubezpieczycielami, która wynosi ponad 100%!

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Piotrek
  Piotrek Marzec 14, 16:08

  z rynku: kazdy moze ustalać ceny jak chce; wolny rynek!

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. justyna
  justyna Marzec 15, 13:49

  A proszę mi wyjaśnić czy wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe funkcjonują w tzw systemie BLS – czyli bezpośrednia likwidacja szkody? Nie miałam jeszcze okazy korzystać, ale wolę wiedzieć na czym stoję. Działa to tak, że jeżeli dojdzie do zdarzenia drogowego, to po odszkodowanie idę do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego – a nie jak było to do tej pory, towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy?

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Ewa
  Ewa Marzec 15, 19:15

  Ze można porównać wysokość ubezpieczenia danego pojazdu w kilu towarzystwach to super sprawa.Ale mnie jeszcze ciekawi jedno – dlaczego różne towarzystwa w rożny sposób podchodzą do procentowego przyczynienia do zaistniałej szkody?

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. Ewa
  Ewa Marzec 16, 09:01

  Najwyraźniej jednak to jest wolna amerykanka. Mojemu bratu jedno towarzystwo wypłaciło 100% ubezpieczenia a już drugie w tej samej sprawie uznało jego przyczynienie w 30%.Dodam ,ze i jeden i drugi przedstawiciel opierał się na wyroku sądu .

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. Waldek
  Waldek Marzec 21, 09:47

  Różnica jest kolosalna .Ciekawe swoją droga ,czy ubezpieczyciel przejrzy dokładnie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe i wybierze najlepszą cenowo propozycję ubezpieczenia.Nie zawsze też wszystko dokładnie jest wytłumaczone osobie ubezpieczającej a szkoda.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Wojtek
   Wojtek Marzec 31, 10:43

   Dobry ubezpieczyciel powinien to zrobić i wybrać dla każdego klienta najlepszą ofertę .Przecież teraz szybko wszystko działa na zasadzie porownywarek.Powinien jeszcze klientowi cos sensownego podpowiedzieć .

   Odpowiedz na ten komentarz
 7. Zuza
  Zuza Kwiecień 03, 21:14

  Tak się zastanawiam ,czy ten ubezpieczyciel ,który wygrał jest najlepszy tylko w tym konkretnym przypadku,czy odnosi się do wszystkich aut i właścicieli?Własnie kończy mi się OC ,przydałaby mi się konkretna podpowiedź.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Piotrek
   Piotrek Kwiecień 06, 16:01

   Najlepszy w tym konkretnym przypadku, ale daje pogląd jak wygląda rynek i do kogo warto w pierwszej kolejności uderzyć.

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz