Comperia Stars

Najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne – maj 2016

Najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne – maj 2016

Najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne – maj 2016
Maj 18
12:17 2016

Analitycy Comperia.pl we współpracy z ekspertami Comperia Ubezpieczenia przygotowali dla Was, po raz kolejny, ranking ubezpieczeń komunikacyjnych. Które Towarzystwo Ubezpieczeniowe zaproponowało w tym miesiącu najlepszą ofertę pakietu OC+AC?

Jak w przypadku każdego rankingu, ten również został przygotowywany w oparciu o wyniki ankiet publikowanych na platformie Fast50Club. Respondenci zdecydowali, że idealnym nabywcą takiego ubezpieczenia będzie osoba w wieku do 35 roku, posiadająca zniżki do 60 proc., zamieszkująca miasto powyżej 200 tys. mieszkańców. Pojazd ma być wart od 20 do 40 tys. zł.

Okazało się, że taka osoba w pierwszej kolejności po ubezpieczenie powinna udać się do Proamy. Firma ta zaproponuje składkę za dobrowolne ubezpieczenie OC powiększone o ochronę Autocasco w kwocie 1702 zł. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo propozycje Liberty Ubezpieczenia i Link4 ze składką w wysokości 1901 zł. Tuż za podium znaleźli się Generali (składka wynosi 2100 zł) oraz Gothaer (składka w wysokości 2152 zł).

Kolejny raz potwierdza się teza, mówiąca o tym, że warto porównywać oferty. Okazuje się bowiem, że zamykająca ranking oferta Gothaer jest o 450 zł droższa, niż wyróżniona oferta Proamy.

Zainteresowanych szczegółami zestawienia zapraszamy do rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych.

Zwycięzcy gratulujemy!
Nagrodę Comperia Stars niebawem przekażemy!:)

2 komentarze

 1. emil
  emil Maj 23, 14:25

  To powiem wam, jak to u mnie wyglądało 🙂 Mam auto w Idea Leasing. Musiałem ubezpieczyć, bo mi się OC i AC skończyło. Oni współpracują z Compensa tym towarzystwem ubezpieczeniowym. Wysłali pierwszą propozycję 2400 zł. Zadzwoniłem do PZU (jedno z droższych ubezpieczeń) a tam powiedzieli mi, że dadzą mi to samo, a nawet lekko więcej za 1400 zł. 1000 zł taniej. No więc dzwonię co Idea Leasing, że rezygnuję z ich ubezpieczenia (koszt rezygnacji to 200 zł). O oni wysyłają po kilku godzinach maila, że mają nową propozycję 1500 zł :). Czyli dzięki 1 telefonowi zaoszczędziłem 900 zł.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. van den bar
  van den bar Maj 24, 15:09

  O! Przydatna informacja. Przyda się kiedy sam będę negocjował warunki leasingu. Czyli już za 3 miesiące. Tylko ja mam leasing załatwiany przez salon Volvo i powiem szczerze, że jak na razie, to nie mam na co narzekać. Dobrze wywiązują się z umowy. Mam też z nimi bardzo dobry kontakt.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz