Comperia Stars

Najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne – kwiecień 2016

Najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne – kwiecień 2016

Najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne – kwiecień 2016
Kwiecień 19
12:29 2016

Wiemy już, które TU proponuje obecnie najatrakcyjniejsze ubezpieczenie komunikacyjne. Jakie kryteria były brane pod uwagę i kto zwyciężył? O tym poniżej.

Tak jak w przypadku pozostałych rankingów Comperia Stars parametry klienta i pojazdu w specjalnej ankiecie wybierali użytkownicy Fast50Club. Za ich sprawą w tym miesiącu w rankingu uwzględniano oferty dla klienta w wieku ponad 35 lat i ze zniżkami 60%, zamieszkałego w mieście z ponad 200 tys. mieszkańców, a wartość pojazdu to 5-15 tys. zł.

Analityk porównywarki finansowej Comperia.pl Mikołaj Fidziński sprawdził, gdzie chcąc nabyć pakiet OC+AC+NNW+Assistance powinna skierować swoje kroki 38-letnia Warszawianka. Zamężna, która jest matką 2 dzieci. Osoba ta mieszka na Białołęce w Warszawie. Jest ona posiadaczką Fiata Panda 1,1 Actual o wartości 8 tys. złotych. Ponadto legitymizuje się 60-procentowymi zniżkami.

Okazało się, że najatrakcyjniejszą ofertę otrzyma ona w Link4. Łączna składka wyniesie 886 zł. Niewiele więcej zapłaci w Proamie (940 zł) oraz w AXA (977 zł). W zestawieniu znalazły się również Aviva (składka wynosi 982 zł) oraz PZU (1 018 zł).

Pełne zestawienie znajdziecie na ranking ubezpieczeń komunikacyjnych w Comperia.pl.

Link4 gratulujemy! Niebawem przekażemy dedykowaną statuetkę Comperia Stars!.

A Was Drodzy Użytkownicy zapraszamy do dalszego śledzenia naszej strony, rankingów na Comperia.pl, jak również do brania udziału w głosowaniu na stronie fast50club.pl, dzięki czemu macie realny wpływ na wyniki rankingów.

4 komentarze

 1. Marcin
  Marcin Kwiecień 20, 15:45

  Z moich obserwacji wynika, że kierowcy w Polsce dzielą się na dwie grupy. Pierwsza, to taka którzy szukają jak najtańszego ubezpieczenia. Chodzi o minimalizację kosztów z tym związanych. Ale gdy trzeba likwidować szkodę, to nie zawsze poszkodowana strona jest zadowolona z jego wysokości. Zwykle poszkodowany wkracza na drogę sądową – uzyskuje wyższe odszkodowanie, ale traci sporo czasu.

  Druga grupa to kierowcy, których stać na droższe ubezpieczenie – np PZU. Do tej ubezpieczalni nie mam można mieć większych zastrzeżeń. Likwidują szkody szybko i sprawnie. Nie zaniżają odszkodowań. Są nawet rankingi TU z ilością skarg na zaniżone odszkodowania. PZU jest w grupie tych najwyżej ocenianych.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Jazz
  Jazz Kwiecień 21, 12:23

  Wysokość składki ustalana jest indywidualnie. Algorytm który ją wylicza bierze pod uwagę naprawdę wiele czynników: wiek kierowcy, wiek samochodu, dane samochodu, adres zamieszkania. Dlatego dla danego pojazdu dwóch kierowców może mieć różne stawki.

  W UK zostało to ciekawie rozwiązane. Tam młody kierowca musi wozić ze sobą swoisty nadajnik GPS, który rejestruje czy prędkość jest przekraczana. Jeżeli jest, składka rośnie. Może to jest sposób aby zmusić kierowców do bezpiecznej jazdy? Szczególnie tych młodych.

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. martin
  martin Kwiecień 25, 14:34

  Według mnie dziwnym kryterium jest to związane z wiekiem. Np 23 latek, który teoretycznie może mieć prawko od 5 lat i który teoretycznie lepiej jeździ, zapłaci dużo wyższe odszkodowanie niż 33 latek który zdał egzamin na prawo jazdy miesiąc temu, jest absolutnym świeżakiem na drogach z dużo większym ryzykiem zrobienia wypadku.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz