Comperia Stars

Najlepsze konto oszczędnościowe w marcu 2016

Najlepsze konto oszczędnościowe w marcu 2016

Najlepsze konto oszczędnościowe w marcu 2016
Marzec 10
09:35 2016

Kilka dni temu opublikowaliśmy ranking lokat na marzec 2016. Zwycięzcą okazał się Deutsche Bank. A jaki bank zaproponował nam w tym miesiącu najlepsze konto oszczędnościowe i komu przyznana zostanie statuetka Comperia Stars? O tym poniżej…

Wysokość średniego oprocentowania kont oszczędnościowych nie przekracza obecnie poziomu 1,50 proc. w skali roku, co jest wystarczającą przyczyną do tego, aby poszukiwać najlepszych na rynku ofert. Tak też zrobił analityk porównywarki Comperia.pl Jacek Kasperczyk. Prześledził dostępne na rynku oferty, posłużył się kryterium, które wskazane zostało przez użytkowników Fast50Club pod koniec lutego 2016. Większość osób chciała ulokować 1000 złotych.

Okazało się, że najlepsze konto oszczędnościowe oferuje Orange Finanse. Rachunek ten oprocentowany jest na 3,50 proc. w skali roku. Dodajmy, że można na nim ulokować do 10 tys. złotych. Aby stać się jego posiadaczem należy założyć konto osobiste.

Warto wspomnieć o kilku innych produktach, które pomimo że nie zostaną nagrodzone statuetkami Comperia Stars zasługują na uznanie, bo ich oprocentowanie przewyższa średnie. Jest to oprocentowany na poziomie 3,25 proc. w skali roku rachunek EKOprofit dostępny w BOŚ Banku. Konto założyć można jeśli jest się posiadaczem ROR-u wraz z kartą debetową. Ponadto ROR ten należy zasilać kwotą w wysokości min. 1 tys. złotych miesięcznie. Maksymalnie ulokować można 50 tys. złotych. Na podium znalazł się także Idea Bank oferujący Konto ZOŚKA. Jest ono oprocentowane na 3 proc. w skali roku, można na nich ulokować do 100 tys. złotych. W tym przypadku również należy założyć konto osobiste.

Przedstawicielom zwycięskiej instytucji Orange Finanse przekazana zostanie statuetka Comperia Stars. Serdecznie gratulujemy!

A Was drodzy użytkownicy zapraszamy do śledzenia naszych rankingów, zarówno tutaj na stronie comperiastars.pl, jak i na portalu Comperia.pl.

9 komentarzy

 1. Jan
  Jan Marzec 14, 13:12

  A jak często dokonywana jest kapitalizacja w kontach oszczędnościowych? Czy to jest kapitalizacja dzienna? Miesięczna? Załóżmy, że wpłacę np 5 tys zł na miesiąc czasu, to ile jestem w stanie realnie zarobić przy założeniu, że skorzystam z “Konto oszczędnościowe EKOprofit” w BOŚ?

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Żaneta Pilarska
  Żaneta Pilarska Autor Marzec 14, 15:19

  Oprocentowanie przedstawione zostało w ujęciu rocznym. Po miesiącu, wartość oszczędności na koniec okresu inwestycji wyniesie 5 013.54 zł. Jeśli ma Pan wątpliwości zapraszam http://www.comperia.pl/kalkulator-oszczedzania.html

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Jan
  Jan Marzec 14, 15:49

  Wysokość oprocentowania nie powala. Myśli Pani, że w perspektywie czasu ich coś się zmieni w tym zakresie? Na plus lub na minus?

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Żaneta Pilarska
  Żaneta Pilarska Autor Marzec 14, 16:33

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, stopa referencyjna będzie wynosiła nadal 1,50 proc. Ten wskaźnik ma ogromny wpływ na oprocentowanie lokat i kredytów. Wygląda, więc na to, że nic się w najbliższej perspektywie nie zmieni.

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. Wojtek
  Wojtek Marzec 15, 15:18

  Tak to już wszystko działa na rynku ,ze po kryzysie musi przyjść i hossa.Miejmy nadzieje ,ze to się jednak wszystko zmieni na korzyść klientów oczywiście.śledząc przeglądarki na comperi.pl mozna i tak znaleźć dużo produktów ,których oprocentowanie cieszy na dzisiejszym rynku.Grunt to sie nie załamywać i nie narzekać .

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. Zuza
  Zuza Marzec 16, 12:39

  Moja córka zaczyna studia w tym roku.Myślę już o założeniu jej konta w banku.Wydaje mi się ,że ten rachunek w BOŚ Banku jest całkiem dobry.Oprocentowanie jedno z wyższych i minimalna kwota comiesięcznych wpływów na konto jak dla mnie bardzo dobra.Czy można założyć takie konto przez internet? A może dostanę jakąś podpowiedź o dobrym koncie dla studenta?

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Żaneta Pilarska
   Żaneta Pilarska Autor Marzec 16, 13:08

   Zapraszam serdecznie do zajrzenia do porównywarki na Comperia.pl, może zasugeruje się Pani wynikami porównania.

   Odpowiedz na ten komentarz
  • Ola
   Ola Marzec 29, 19:24

   Dziś najlepsze konto jest w tym banku ,ale pewnie za kilka miesięcy będzie w innym .Nie ma recepty niestety na najlepsze konto na zawsze.:) Ja jestem studentka i mam konto w BZWBK .Jestem zadowolona ,bank pewny.Dostałam nawet kartę kredytową na 2000 zł .,którą mogę spłacać w ratio.

   Odpowiedz na ten komentarz
 7. Tomek
  Tomek Marzec 19, 13:06

  Jestem świeżym posiadaczem konta w BOŚ Banku.Własnie ze względu na to oprocentowanie założyłem tam rachunek ROR. Pieniądze są mi potrzebne na bieżąco ,więc odpadają lokaty .Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego bardzo mnie cieszy .Mam sporą kwotę ,więc i odsetki jakieś w miarę konkretne.No i mogę w razie w razie potrzeby korzystać ze środków.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz