Comperia Stars

Najlepsze konto oszczędnościowe – maj 2016

Najlepsze konto oszczędnościowe – maj 2016

Najlepsze konto oszczędnościowe – maj 2016
Maj 13
12:17 2016

W tym miesiącu zaskoczeń nie ma. Ponownie statuetka Comperia Stars za Najlepsze konto oszczędnościowe powędruje do Banku Pocztowego. Jeśli jednak nie spełniacie warunków i nie możecie założyć konta w Pocztowym to warto zapoznać się z pełnymi wynikami rankingu kont oszczędnościowych, bo w zestawieniu znaleźć można kilka perełek.

Parametry jakie analityk porównywarki finansowej Comperia.pl, Jacek Kasperczyk, wykorzystał do stworzenia zestawienia zostały wytypowane w drodze ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników Fast50Club. Wskazali oni, że średnie saldo na rachunku, który przewidują wynosi 2000 zł.

Biorąc pod uwagę tę kwotę ponownie okazało się, że najlepsze konto oszczędnościowe oferuje Bank Pocztowy. W ramach “Pocztowego Konta 500+” zdeponować można maksymalnie 5000 zł, jest ono przeznaczone dla beneficjentów programu Rodzina 500+. Oprocentowanie nominalne tego konta wynosi 4 proc. w skali roku.

Na drugim miejscu uplasowało się oprocentowane na poziomie 3,5 proc. konto oszczędnościowe dostępne w Orange Finanse. Maksymalna kwota jaką można ulokować to 10 tys. złotych. W tym przypadku konieczne jest założenie ROR-u, oraz wykonanie w ciągu miesiąca płatności bezgotówkowych na kwotę 300 zł.

Trzecie miejsce zajął BOŚ Bank z ofertą Konta Oszczędnościowego EKOProfit , które oprocentowane jest na 3,25 proc. w skali roku. Kwota podlegająca promocyjnemu oprocentowaniu może sięgać 50 000 złotych. Należy jednak spełnić dodatkowe warunki, czyli aktywnie korzystać z karty debetowej i zasilać konto kwotą w wysokości 1 000 złotych miesięcznie.

Zwycięzcy gratulujemy!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się całym rankingiem jak również do oddania swojego głosów ankiecie na stronie Fast50Club-u.

2 komentarze

 1. Ebi
  Ebi Maj 17, 12:58

  Oprocentowanie widzę podobne jest do lokat bankowych. Tak się zastanawiam, skoro oprocentowanie jest podobne, środki dostępne właściwie od ręki. To może mi ktoś logicznie wytłumaczyć, po co mrozić pieniądze na lokacie skoro można na koncie oszczędnościowym?

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Mariusz
  Mariusz Maj 18, 07:33

  Co jak co, ale lokaty są jednak trochę lepiej oprocentowane. Tutaj na Comperiastars był jakiś czas temu ranking lokat, możesz porównać. Lokaty są lepszym rozwiązaniem dla banku. Spisując umowę o lokatę, oddajesz im na określony termin pieniądze, a oni mogą swobodnie nimi operować, pomnażać i wiedzą, że nagle nie przyjdziesz i nie zażądasz spłaty. Możesz to zrobić, ale zwykle tracisz wtedy odsetki.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz