Comperia Stars

Najlepsze konto oszczędnościowe – kwiecień 2016

Najlepsze konto oszczędnościowe – kwiecień 2016

Najlepsze konto oszczędnościowe – kwiecień 2016
Kwiecień 14
10:43 2016

Oprocentowanie depozytów wciąż postawia wiele do życzenia. Warto więc dołożyć wszelkich starań i poszukiwać najlepszych, dostępnych na rynku ofert. Takie też wskazują nam analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl w comiesięcznych rankingach. Które konto oszczędnościowe okazało się być najlepszym w kwietniu? Do którego banku powędruje kolejna statuetka Comperia Stars? Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej!

Kilka dni temu poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dotyczącą stóp procentowych. Stopy pozostawione zostały na dotychczasowym poziomie. Co oznacza, że jak na razie na podwyżki oprocentowania kont oszczędnościowych nie mamy co liczyć. Dlatego też warto szukać najlepszych, promocyjnych ofert.

Analityk porównywarki finansowej Comperia.pl, Jacek Kasperczyk, podkreślając zalety kont oszczędnościowych, stwierdza że są to produkty, które łączą w sobie możliwość efektywnego pomnażania pieniędzy z pełnym dostępem do środków na nich zgromadzonych. Dodatkowo środki tam zgromadzone podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości kwoty 100 000 euro.

W tym miesiącu, tak jak i w poprzednim, parametry brane pod uwagę przy przygotowywaniu zestawienia wskazali użytkownicy Fast50Clubu. Ankietowani chcieliby ulokować w kwietniu średnio 5000 zł.

Jak wynika z rankingu kont oszczędnościowych na Comperia.pl, najlepsze warunki proponuje tym klientom Bank Pocztowy w ramach oferty „Pocztowe Konto 500+”. Jest to konto oszczędnościowe oprocentowane na 4 proc. w skali roku, przeznaczone dla otrzymujących świadczenie z programu Rodzina 500+. Maksymalnie zdeponować można na nim 5 000 zł.

Na podium znalazły się też oferty: konto oszczędnościowe Orange Finanse, oprocentowane na 3,5 proc. w skali roku, oraz Konto oszczędnościowe EKOprofit BOŚ Banku, które jest z kolei oprocentowane na poziomie 3,25 proc. W przypadku każdego z tych kont oszczędnościowych należy założyć ROR.

Bankowi Pocztowemu gratulujemy!

2 komentarze

 1. Krzysiek
  Krzysiek Kwiecień 14, 15:49

  Mam rachunek osobisty w banku pocztowym i jest ono naprawdę dobre. Duży plus za intuicyjny i łatwy w obsłudze panel klienta w serwisie internetowym. Konto jest darmowe – ale tylko wtedy gdy nie decydujemy się na kartę do bankomatu (ta kosztuje 10 zł miesięcznie). Zaleta też jest taka, że mają rozległą sieć placówek. Wszędzie tam gdzie jest poczta, jest też przedstawicielstwo banku pocztowego. Na koniec podkreślić trzeba, że jest to bank pocztowy to polski kapitał. Zakładając u nich konto wspieramy polski sektor bankowy. Taka dygresja do powyższego artykułu 🙂 I nie, nie jestem pracownikiem poczty polskiej i banku pocztowego 😛

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. karpaty
  karpaty Kwiecień 15, 10:34

  Program 500+ ma bez wątpienia taką zaletę, że być może część rodziców zdecyduje się na oszczędzanie tych pieniędzy na przyszłość. Być może będzie to kasa która przyda się na studiach bądź na start w dorosłe życie. Czas pokaże jak nasze społeczeństwo to wykorzysta. W UK takie plany oszczędnościowe finansowane z zasiłków państwowych bardzo popularne. Konta oszczędnościowe to dobry początek, ale umówmy się: zwrot z kapitału na poziomie około 3% jest właściwie nieodczuwalny.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz