Comperia Stars

Najlepsze konto oszczędnościowe czerwiec 2016

Najlepsze konto oszczędnościowe czerwiec 2016

Najlepsze konto oszczędnościowe czerwiec 2016
Czerwiec 14
09:56 2016

Chcielibyście zacząć gromadzić środki, ale nie wiecie jakiego produktu najlepiej do tego użyć? Warto zastanowić się nad założeniem konta oszczędnościowego. To niezwykle łatwy w obsłudze produkt. A gdzie obecnie można założyć najlepsze? Odpowiedz na to pytanie zna już analityk porównywarki finansowej Comperia.pl Jacek Kasperczyk. Poniżej wyniki jego analizy, czyli kolejność w rankingu kont oszczędnościowych

Tradycyjnie parametry wykorzystane do stworzenia rankingu wskazali respondenci poprzez platformę Fast50Club. Użytkownicy chcieli, aby przygotowany został ranking kont oszczędnościowych, na których saldo wynosi 10 tys. złotych.

Okazało się, że najlepszy tego typu produkt posiada w swojej ofercie Orange Finanse. Można tu założyć konto oszczędnościowe oprocentowane na poziomie 3,50 proc. w skali roku, maksymalnie zdeponować można 10 tys. złotych. Warunki jakie należy spełnić to posiadanie ROR-u i dokonywanie miesięcznych płatności kartą na kwotę 300 złotych.

Na drugim miejscu uplasował się BOŚ Bank, oferujący Konto Oszczędnościowe EKOProfit., z oprocentowaniem 3,25 proc. w skali roku. Maksymalnie można na nim zdeponować 50 tys. zł. Należy przy tym regularnie zasilać ROR i aktywnie korzystać z karty debetowej.

Na trzecim miejscu zestawiania znalazło się Konto ZOŚKA oferowane przez Idea Bank, którego oprocentowanie wynosi 3 proc. w skali roku. Chcąc być jego posiadaczem należy założyć Konto Idealnego. Maksymalna kwota, którą można zdeponować wynosi 100 tys. złotych.

Orange Finanse gratulujemy! Tym bardziej, że bank ten jest jednym z liderów naszych comiesięcznych zestawień.

3 komentarze

 1. kaja
  kaja Czerwiec 21, 21:31

  Jak dla mnie to getin. Oni mają naprawdę sensowną ofertę a do tego przekonuje mnie do nich fakt, żę mają tylko polski kapitał więc nie sa przez nikogo sterowani.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Kipster
   Kipster Listopad 17, 11:42

   Sam korzystam z Orange Finanse i potwierdzam. Wypada bardzo dobrze, więc nie dziwię się, że konto zajęło pierwsze miejsce.

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. WeoX
  WeoX Listopad 08, 15:31

  A ja mam 3,5% w Orange finanse i jestem zadowolony. Niby trzeba spełniać jakieś warunki ale za to oprocentowanie jest wysokie.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz