Comperia Stars

Najlepsza lokata w marcu 2016

Najlepsza lokata w marcu 2016

Najlepsza lokata w marcu 2016
Marzec 08
16:36 2016

Zastanawiacie się gdzie warto deponować pieniądze w marcu 2016? Znamy już odpowiedź na to pytanie. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl biorąc pod uwagę kryteria, które zostały wskazane przez użytkowników platformy Fast50Club w ankiecie przygotowali comiesięczny ranking. Która lokata zwyciężyła?

Użytkownicy platformy Fast50Club jako najbardziej interesujące ich kryteria wskazali: kwotę lokaty 10 tys. złotych, i okres oszczędzania od 1 do 3 miesięcy. Autor zestawienia, Jacek Kasperczyk podkreśla duże różnice w średnim oprocentowaniu kwartalnego depozytu na kwotę 10 tys. złotych, które wynosi dziś 1,49 proc. w skali roku, a tego wskaźnika dla rankingu pięciu najlepszych lokat, które wynosi 3,59 proc. Co za tym idzie osoba, która wybierze najlepszą ofertę, lokując 10 tys. zł zyska o 43 zł więcej, niż osoba, która wybierze średniooprocentowaną lokatę.

Zwycięzcą okazał się Deutsche Bank, oferujący dwumiesięczną lokatę db Lok@ta z oprocentowaniem równym 5 proc. w skali roku. Oferta ta kierowana jest do nowych klientów banku. Drugim warunkiem jest konieczność otwarcia konta osobistego.

Na rynku znaleźć można też kilka depozytów oprocentowanych na 4 proc. w skali roku. Takie oferty posiadają: mBank, Idea Bank, Alior Bank i Bank SMART. Można na nich ulokować do 10 tys. złotych.

Zgodnie z ideą projektu Comperia Stars przedstawicielom Deutsche Banku przekazana zostanie statuetka. Serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki kolejnych rankingów. Możliwe, że to nie jedyna nagroda, którą ta instytucja otrzyma w tym miesiącu.

Po więcej informacji finansowych i rankingów zapraszamy na portal Comperia.pl.

Jeśli jeszcze nie wiesz o co chodzi w Comperia Stars – zapraszamy Cię tutaj

3 komentarze

 1. Piotr
  Piotr Marzec 14, 11:37

  W artykule nie został niestety poruszony temat osób, które chciałby wpłacić na lokatę kwoty rzędu 100 czy 200 tys zł. Np pochodzące ze sprzedaży mieszkania.
  W tym zakresie najlepszą lokatę ma chyba Lions Bank – Welcom online w wysokości 2,5% w skali roku. Lokata na 3 miesiące.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Żaneta Pilarska
   Żaneta Pilarska Autor Marzec 14, 11:43

   Tak jak napisane jest w artykule, użytkownicy platformy Fast50Club jako najbardziej interesujące ich kryteria wskazali kwotę lokaty 10 tys. złotych. Możliwe, że w przyszłym miesiącu pod uwagę wzięte zostaną lokaty na większa kwotę.

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. Maria
  Maria Marzec 16, 10:48

  Sama chętnie założyłabym taką lokatę w Deutsche Banku.Weszłam na stronę banku i nie mogę jej znaleźć .Czy jest jeszcze ona dostępna? Mam też zamiar zmienić bank ,taka propozycja z tą lokata wydaje mi się dobra .

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz