Comperia Stars

Najlepsza lokata – maj 2016

Najlepsza lokata – maj 2016

Najlepsza lokata – maj 2016
Maj 10
10:06 2016

W tym  miesiącu  ponownie użytkownicy platformy Fast50Club nie zawiedli i oddali setki głosów w ramach ankiety finansowej. Wskazali jakie oferty najbardziej ich interesują. Pozwoliło  to naszym analitykom przygotować ranking takich produktów jakie najbardziej spełnią oczekiwania użytkowników.  Jako pierwszy opracowany został ranking lokat.

Z przeprowadzonej wśród użytkowników platformy  Fast50Club ankiety dotyczącą preferencji oszczędnościowych wynika, że najczęściej poszukiwaną 3-miesięczną lokatą jest depozyt na kwotę 10 tys. złotych.

W tym miesiącu analityk porównywarki finansowej Comperia.pl, Jacek Kasperczyk, niestandardowo wyróżnił dwa produkty. Pierwszym z nich jest oprocentowana na poziomie 4 proc. Lokata Happy Idea Banku, która adresowana jest wyłącznie do nowych klientów tej instytucji. Chcąc założyć ten depozyt nie ma konieczności zakładania konta osobistego.

Na pierwszym miejscu ex aequo znalazł się Plus Bank z oprocentowaną na 4 proc. Lokatą na Start. W tym przypadku jednak konieczne jest otwarcie konta osobistego. Z oferty mogą skorzystać osoby, które dotychczas nie były klientami Plus Banku.

Na drugim miejscu znalazły się także dwa banki. BANK Smart oferujący Smart Lokatę na Powitanie oraz mBank proponujący 3-miesięczą lokatę dla nowych klientów. Lokaty te oprocentowane są na 3,50 proc. skali roku. Chcąc stać się ich posiadaczami należy założyć konto osobiste. W zestawieniu znalazły się również depozyty oferowane przez BGŻOptima oraz Bank Millennium.

Serdecznie gratulujemy obydwu zwycięskim instytucjom. Zarówno Idea Bank, jak i Plus Bank zostaną uhonorowani statuetką Comperia Stars!

Jeśli chcecie zapoznać się z pełnym zestawieniem zapraszamy serdecznie na ranking lokat na Comperia.pl.

2 komentarze

 1. Kamil
  Kamil Maj 11, 15:27

  Mam taki zwyczaj, że lokaty zakładam przez internet i zwykle nie krócej niż 3 miesiące. Pamiętam, że tylko raz zdarzyło mi się zerwać 3 tygodnie przed czasem – miałem pilny wydatek. Lokatę miałem w Lions Banku. Ciekawostka jest taka, że nie straciłem wszystkich odsetek. Opiekun mojego produktu w banku załatwił mi, że odsetki otrzymałem proporcjonalnie do długości czasu trwania lokaty w dniach 🙂
  Informacja ta może komuś się przydać, bo nie wszystkie banki dają przecież taką możliwość.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • maciek
   maciek Maj 12, 15:39

   To miło z ich strony. Ale przeglądałem ich ofertę, to widzę, że oni nie bawię się w lokaty na małe kwoty. Możliwość skorzystania zaczyna się od 100 tys zł.

   Zastanawiam się kiedy zostanie zlikwidowany “podatek Belki”, który miał być wprowadzony tylko na chwilę a funkcjonuje już przeszło 10 lat. Gdyby nie to, zyski byłyby o 19% większe.

   Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz