Comperia Stars

Najlepsza lokata – kwiecień 2016

Najlepsza lokata – kwiecień 2016

Najlepsza lokata – kwiecień 2016
Kwiecień 07
15:24 2016

Z przyjemnością możemy już przekazać informację, który z banków okazał się mieć najlepszą ofertę lokat w kwietniu 2016 roku! Jeśli macie w planach niebawem zdeponować swoje środki, zapraszamy do lektury.

Pod koniec ubiegłego miesiąca użytkownicy platformy Fast50Club wskazali, że w kwietniu planują zdeponować kwotę 15 tys. złotych, na okres 3 miesięcy. Analityk porównywarki finansowej Comperia.pl Jacek Kasperczyk, przeanalizował oferty spełniające te warunki, dostępne na rynku.

Okazało się, że chcąc ulokować 15 000 zł na 3 miesiące najlepiej udać się do Idea Banku i założyć Lokatę Happy Plus, która jest oprocentowana na 3,25 proc. w skali roku. Jej zaletą jest tez to, że nie trzeba zakładać ROR-u. Oferta ta skierowana jest do osób, które dotychczas nie były klientami Idea Banku.

Niewiele gorzej oprocentowana, na 3,20 proc. w skali roku jest Lokata Bezkarna w BGŻOptima. W tym przypadku konieczne jest jednak założenie dodatkowo oszczędnościowego Konta Indywidualnego. Podobnie jak w przypadku oferty Idea Banku, oferta jest kierowana do nowych klientów.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajęła Lokata 3 razy lepsza dostępna w Eurobanku. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 3 proc. w skali roku. W tym przypadku konieczne jest założenie konta osobistego.

W zestawieniu znalazła się także druga lokata oferowana przez zwycięski Idea Bank – Lokata Mobilna, oprocentowana na 2,65 proc. w skali roku, oraz propozycja Smart Banku, Smart Lokata Wariant specjalny z Plusem, z oprocentowaniem na poziomie 2,60 proc. w skali roku. Zainteresowani tymi produktami również założyć będą musieli konta osobiste.

Gratulujemy Idea Bankowi uzyskania pierwszej statuetki Comperia Stars! Dostarczymy ją niebawem.

A Was drodzy użytkownicy zapraszamy do dalszego śledzenia naszych rankingów!

3 komentarze

 1. dzzik
  dzzik Kwiecień 08, 07:16

  Moja żona kiedyś miała lokatę w Idea Banku, czyli gdyby teraz chciała założyć, to nie była by już nowym klientem. Czy ja jako jej mąż, mogę to zrobić na siebie i będę potraktowany jako nowy klient? Adres zamieszkania jest ten sam.
  Dlaczego bankom “śmierdzą” pieniądze aktualnych klientów? Wyższe oprocentowanie dostają zwykle nowi klienci i nowe środki.

  Odpowiedz na ten komentarz
  • Żaneta Pilarska
   Żaneta Pilarska Autor Kwiecień 08, 09:48

   Idąc za ofertą: “Lokata dostępna tylko dla nowych klientów Idea Banku, czyli klientów, którzy do momentu poprzedzającego złożenie Wniosku o założenie Lokaty Happy Plus nie zawarli z Bankiem Umowy Produktowej w rozumieniu Regulaminu prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Banku S.A. dla klientów indywidualnych oraz nigdy nie złożyli Wniosku.” Będąc małżonkiem może Pan założyć taką lokatę, o ile ni był Pan klientem banku:)

   Odpowiedz na ten komentarz
 2. adam
  adam Kwiecień 11, 10:50

  Moje przewidywania na najbliższą przyszłość są takie, że oprocentowanie lokat pójdzie w górę. Dlaczego tak uważam?
  Program 500+ sprawi wzrost inflacji. Do końca 16 roku będzie to dodatkowe 17 mld zł które w większości przypadków zostanie przekazane na konsumpcje. Ceny wzrosną. Powoli rosną też ceny paliw, co nie zostanie bez wpływu na inflację. Aby trzymać się celu inflacyjnego NBP podwyższy stopy procentowe, aby zachęcić do oszczędzania oraz aby przykręcić kurek z kredytami. Myślę, że za rok o tej porze lokaty oprocentowane na 4% w skali roku są jak najbardziej realne.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz